המטען - עיתון יומי בענייני הובלה ולוגיסטיקה

מדורים


טוקבקים
האיתות הלוגיסטי של אמזון
אמזון פורצת הדרך
אמזון באוויר וביבשה. אין ספק שהצעד הבא יהיה בים ותוביל את מהפיכת המכולות הבאה. צפו לחדשות.
david
15/11/2018 09:54:28
אבני: היכונו ל-Floating BAF
ויקום הגזר
צים מובילה שינוי בספנות בישראל? אולי, פעם, כאשר האבא של היה בתפקיד...
נירים ואבנים
14/11/2018 07:57:49
רציף 21 למכולות ולגרעינים
ריבוי המשאיות הוא גם תוצאה של מיעוט רכבות
מסילות שהובילו בעבר לרציפים פורקו כמדיניות. ללא מסילות ברציפים אי אפשר להוביל תפזורות ומטען כללי ברכבת. תחזירו אותן ותגבירו הובלה באמצעות הרכבת. טוב לנמל וטוב ללקוחות ולמשק!
הקטר
13/11/2018 11:53:03
ברזני: לא נפעיל את שער המטענים
גם אם משהוא מתעטש בנמל - העובדים באים ודורשים עוד כסף - צריך לשים סוף ל סחטנות הזאת . בכול מקום עבודה החובה של העובדים להתיעל , לעזור ל הצלחת מקום העבודה אבל כניראה ש עובדי הנמלים חיים ב מדינה משלהם ...צריך לעצור את הביריונות הזאת
המנעול
12/11/2018 09:34:16
ברזני: לא נפעיל את שער המטענים
עובדי חיפה חיים בלה לה לנד. דרוש שינוי

אזרח מוטרד
12/11/2018 09:15:53
מחלקת ים תישאר בנמל אשדוד
המושך בחבל
חחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחח. המושך בחבל קרעת אותי מצחוק. לך תמכור עגבניות בשוק
הליצן
11/11/2018 10:12:55
מחלקת ים תישאר בנמל אשדוד
מח ים הינה מחלקה עם עודף אנשים , בילתי יעילה ורק גורמת נזקים לנמל . התאור ש בכתבה רק מצדיק הפרטה מידית של מח ים ( במקרה ש כזה העובדים לא מבינים ש כניראה ירוויחו יותר ) . עובדי מח ים אינם יכולים לעצור את הקידמה ! הציוד כיום צריך להיות מטופעל עם פחות כ"א , מי אמר ש הנתב חייב לעלות על האניה בכניסה/יציאה , יש להפריד בין נתבים ל שאר מח ים , וישנם עוד הרבה נושאים לשיפור .
המושך בחבל
11/11/2018 09:12:55
אדרעי יו"ר בפועל והשאר נתינים
הקלות הבילתי נסבלת של הצביעות של ניסנקורן ו מרעיו : הוא יודע ל השבית את המשק על נושאים כאלה ואחרים אך אינו יכול להשליט סדר ומרות , לא ברכבת ולא בנמלים . וועד הרכבת הינו אספסוף כי ימלוך אנו קוראים ל שר התחבורה ל הפריט את הרכבת או לפחות לתת זיכיון ל חברה נוספת ל עסוק ב הובלה רכבתית .
G
06/11/2018 09:51:59
עתירה נגד השביתה הכללית
תאונות עבודה - שביתה כללית
השביתה הכללית עשויה לשמש מעין קטליזטור למצוא פתרונות לבעיה אך לא בטוח שיש הצדקה לעשות שביתה כללית לכך. תארו לעצמכם שיש הרבה נושאים לפתור וכדי לזרז מציאת פתרונות משביתים כללית את המשק. ברור שהמשק יתקשה לתפקד במצב כזה.
יהודה
06/11/2018 06:54:47
הצעקה האחרונה בענף
LMA
כל הכבוד לגולדבונד, וברכות ואיחולי הצלחה לאריה. המבחן למערכות האיחסון הדיוור הישיר הוא מה שמכונה מערכת האספקה במקטע הסופי ללקוח או LAST MILE. ניהול מערכות אלה נמצא בקטגוריית LMA או LAST MILE AUTOMATION. יישום מערכות אלה קריטי להצלחת מרכזי האחסנה האוטומטיים.
david
05/11/2018 17:34:45
הפרטת הניתוב בנמלים
קברניט גוררת מתוסכל
לפרסום דברי הבלע כנגד יו"ר האיגוד ורב חובל הנמל, המסתתר תחת שמות בדויים כמו אביב, נועם והמבין, אחראי קברניט גוררת מתוסכל הרודף את כולם ובוכה שרודפים אותו. הוא גם אחראי לפרסום קובץ באופן בלתי חוקי.
קפטן קאופמן
05/11/2018 15:03:19
הפרטת הניתוב בנמלים
אבי לוי
אתה אמיתי אבי לוי ? כמו שאני מכיר אותך ואני מכיר אותך טוב . אתה הנוכל הראשי בסיפור אתה לא יודע? אתה השותף הראשי בסיפור הזה מור כתב והכין את רצת לשר התחבורה וגלגלת וחפרת לו את הראש. חברה עיסקית בעלי שכר מטורף ועובדי קבלן שפו תוכנית גאונית מענין עם אבי לוי לא יהיה שותף סמוי של החברה. ולסיום היום ברור למה לא זז המעבר של מחלקות הים יש לסגור קצוות אחרונים לפני המכירה הסופית.
אביב
05/11/2018 08:09:53
הפרטת הניתוב בנמלים
מלכי הים החדשים
כתבה מענינת ומאוד מדאיגה לכל תושבי מדינת ישראל לא רק שנתבי ישראל אינם שיאני השכר במדינת ישראל ומככבים בדוחות השכר השנתי אדון מוריס מור ואבי לוי מאיגוד קציני הים רוצים להכפיל את שכרם של הנתבים גם באשדוד וגם בחיפה ולהפריט את מח הים חמור מאוד ויש לפנות למבקר המדינה שיפתח בחקירה מיידית. אבי לוי נתפסתה עם המכנסיים למעטה
נועם
05/11/2018 07:56:44
הפרטת הניתוב בנמלים
אבי לוי
חמור ביותר גובל בפלילים. לנהל משא ומתן על מכירת עובדים???? איפה אנחנו חיים בעולם שלישי. אבי לוי הסערה היא לא בכוס מים אל הבערה היא במחלקות הים. וכותבת של המטען היית מאוד עדינה בכתבה. לא הזכרת את מודל ברצלונה , היתכן שחזרנו לתוכנית של אלון חסן כנראה שהמדינה בסופו של דבר כן תיישם את אותו מודל ברצלונה. יום נהדר שיהיה. תזכורת לאבי לוי ,מוריס מור הוא אחד מהבכירים באיגוד קציני התחבולה והגועל נפש.
המבין
05/11/2018 06:21:03
הפרטת הניתוב בנמלים
קפטן קאופמן
כנראה אתה אחד מהנתבים שרוצים להרוויח 200.000 בחודש על חשבון מכירת עובדים. זה לא יקרה נחשפתם במזימה שלכם. ואבי לוי תתחיל לחפש בית אבות לך ולמוריס מור הפנסיה קרבה ואין ולא יהיה חברת נתבים עלובים שכמוכם.
המבין
05/11/2018 05:15:05
בריתות תחת אש
המפץ הגדול
כל המוסדות המכובדים שדנים בכובר בפילוסופיה של התחרות לא מחוברים למציאות הכלכלית של ספנות המכולות. ביטול הפטור יביא לחוסר כדאיות של של הפעלה בתנאי של מחירי הובלה נמוכים. רמת זו היא הבסיס של הכלכלה הגלובלית. לכן האינטרס של בעלי המטענים ונציגיהם המכובדים הוא להגביר את שיתוף הפעולה בין חברות הספנות ולא להגבילו, כדי לשמר ולשפר את המצב הקיים. 2020 עלולה להיות שנת המפץ הגדול - בחירות בארה"ב, נושא הדלק, נושא הפטור, מצב הספנות, שעשויה ללדת את מהפיכת המכולות השניה, בהיבט תפעולי מסחרי.
david
04/11/2018 13:03:39
הדור הדיגיטלי
לא הכל וונילה
השוואת הספנות לתעופה בהיבט של הממשק הדיגיטלי אינה נכונה. בתעופה ה"מטען הולך לאוניה" ובספנות המטען לא זז, אלא אם מזיזים אותו. הדיגיטציה בספנות מתמקדת בהצעת המחיר, ולאחר מכן מתרחשים תהליכים לוגיסטיים מורכבים בשני הצדדים. בתעופה ה"מטען" מגיע לדלת המטוס, ונפרד בדלת המטוס בכוחות עצמו. הדיגיטציה בספנות יכולה בהחלט לתת כלים לנציג המחירות - כאשר יש לקוח, שאינו משלח. חברות הספנות אילו רצו, יכולות לבטל את רוב מערכת המכירות על ידי עבודה עם משלחים בלבד. הדילמה היא שליטה על בסיס הלקוחות מול עלות מכר. בעולם של מחר, כל חברות הספנות יהפכו לפידרים והלקוחות יביאו את המכולות שלהם ל"דלת האוניה". רעיון ה-H/H מטביע את חברות הספנות. אבל זה כבר דיון אחר.
david
04/11/2018 12:19:27
בריתות תחת אש
התחרות היא המטרה
ברגע שערך התחרות הופך להיות מטרה ולא אמצעי, כל התיאוריות על כלכלת שוק חופשי משתנות. התחרות כמטרה עלולה להשאיר מונופולים כלכליים ללא אפשרות לחזרה (חברות חלשות לא יוכלו לחסות בכנפי החברות החזקותוהן יעלמו מהשוק). אם לא יאופשר לבריתות להתקיים, יש סיכוי סביר כי חלק מהחברות החברות היום בברית יעלמו מהשוק. ומה הועילו חכמים בתקנתם. יחד עם זאת יש הגיון כלכלי בביטול הבריתות, כבר כתבתי עליו בעבר אבל אזכיר שנית בדוגמא: נניח חברה A וחברה B מפעילים שרות בברית תפעולית. לשתי החברו אותו סוג וגודל של אוניות ולכן כל חברה מקבלת מחצית מקיבולת כל אוניה. כיוון שאסור לתאם מחירים, חברה A מוכרת שרותיה במחיר גבוה יותר מחברה B. ההגיון הכלכלי של הלקוחות עובד וכולם ירוצו קודם לחברה B עם אותו טיב שרות ובמחיר הובלה נמוך יותר. ולכן החלק התפעולי שלה יתמלא ראשון. ומעתה ואילך יתמלא החלק של חברה A במחיר גבוה יותר. האם עבודה על פי מכסות תפעוליות איננה איסור? האם זה לא תאום מחירים הניסתר מהעיין?. אין זה סוד שאני חושב שמבנה הקונפרנס בצורה מעודכנת יותר טוב לענף ויביא גם לטיוב הדשרות וגם להורדת מחירים. ניתן עוד לתקן. שבוע טוב.
ganzarski
04/11/2018 08:54:08
זלצמן שב לנמל
איחולים וציפיות
מאחל למנדי המשך הצלחה בתפקיד ושגשוג לנמל באתגרי העתיד. יש להוריד מסדר היום את תוכנית תוכנית חזית הים. כל מי שביקר בחיפה לאחרונה רואה שאין חזית ים, אלא אתר תעשייתי שהולך וגדל של חיל הים. הנמל המערבי הוא משאב כלכלי יקר שיש לפתחו לשימושים נמליים יעודיים בעיקר במסגרת פיתוח שירותי נמל מגוונים, שאינם מכולות, כדי לעמוד בתחרות מול הנמל הסיני. את החלק המערבי ניתן לפתח לטרמינל נוסעים מודרני כדי לשרת את פלח הספנות המצליח ביותר - אוניות קרוז. מדברים הרבה על נמל חיפה כנמל מוצא למפרץ - זה מחייב מתקנים לאוניות RORO . שני סקטורים אלה לא דורשים עומק מים והאתגר הוא מתקני יבשה. מבחינה תעסוקתית, מדובר בתעשיות נקיות שעדיפות על בתי קפה מול אתר תעשייתי של חיל הים.
david
01/11/2018 12:23:56
הפער בין ההיצע לביקוש גדל
למי ניתנה הנבואה ?
אין ספק שקשה לחזות את העתיד. עתיד הביקוש וההיצע תלויים בהרבה גורמים שלא כאן המקום לפרטם. אך כמה גורמים ראויים להדגשה: גריטה - תלויה במחיר גרוטאות פלדה - מחיר בשפל עולמי. שימוש אלטרנטיבי באוניות "קטנות וישנות" - ככל שיש אוניות גדולות יותר עולה הביקוש לאוניות "קטנות" לשימוש בשירותי הזנה - מחירי חכירה בעליה. לענין גודל הצי ביחס לביקוש צריך להבדיל בין נפח אוניות לקווים העיקריים לנפח אוניות הזנה שאינן מוסיפות להיצע בקו נתון. לכן השוואות גלובליות מטעות. בצד הביקושים בין היתר מדיניות ארה"ב הקיימת והצפויה משפיעה על מגמות ותזמון.
david
01/11/2018 12:11:25כניסה למנויים
שם משתמש:
סיסמא:
במקרה ששכחתם את הסיסמא - לחצו כאן

אם טרם נרשמת בעבר, לחץ כאן להצטרפותאני מנוי אבל אינני מצליח לקרוא כתבות, למה?
זה סימן שהקוקיז במחשב שלך חסום

איך למנוע חסימת עוגיות? ומה זה קוקיז?

עוגיות cookies (לפי האקדמיה ללשון: קוקית) היא מחרוזת אותיות ומספרים המשמשת לאימות, ולסיוע בגלישה כמו שמירה של העדפות הגולש.

המחרוזת נוצרת על ידי השרת שמעביר אותה אליכם לזיכרון המחשב. ברוב האתרים היותר משוכללים יש צורך באותן עוגיות, למשל למנוע את הצורך בהזנת שם משתמש וסיסמא בכל כניסה.

מה צריך לעשות?

לדפדפן יש אפשרות למנוע שימוש בעוגיות. לא תוכלו לגלוש באתר ללא עוגייה שלכם. כדי לפתוח את החסימה, עליכם לנהוג כדלקמן:

1) פתחו את הדפדפן שלכם (התוכנה של הגלישה ולא של הדואר)
2) במחיצה העליונה לחצו על כלים או TOOLS
3) בתחתית החלון שנפתח לחצו על אפשרויות או INTERNET OPTION
4) בחרו את המחיצה של פרטיות או PRIVACY
5) במרכז החלון שנפתח יש ארבעה לחצנים, השלישי הוא מתקדם או ADVANCE לחצו עליו
6) בחלון הבא עליכם לסמן את האפשרויות שמתירות לעוגיות להשתתף בגלישה, ראו תמונה כאן


לא הצלחתם? כאן יש הסבר מפורט ורחב יותר


כניסה למנויים

מזכיר סיסמאלקבלת גיליון לדוגמאטלפון 08-9105555


טלפון 03-5753070


טלפון 03-6966699צור קשר
שימושון
קישורי ספנות
קיצורי מונחים בחוזי חכירה
דלק לאניות
דלק לאניות
דלק היסטוריה
קומודיטיס
מילון מונחים בספנות
מילון מונחים עברי
עוד מילון של מונחים
מונחי כלכלה
רשות הספנות
פרסומי רשות הספנות
השרים
תנועת המכולות
חוקי מדינת ישראל
חוקי ספנות ונמלים
משטרה
תעריף נמל חיפה
תעריף נמל אשדוד
הרפורמה בנמלים
קודים של נמלים
*קודים של נמלים
קידומת של מכולה
מידות ומשקלות מכולה
מספרי IMO של אניות
חברות בעולם
נתוני מדינות
ספנות אמריקאיות
נתוני אניות
נתוני אניות
נתוני אניות
כללי אניות
נתוני אניות
נתוני אניות
מי פוקד פה
איכון אניות
איכון אניות
איכון אניות
בנמל אניות
AIS
מיקום טיסה
בטימטריה
איכון טוב
איכון מטוסים
דירוג חברות
נמלי תעופה
מעבר בסואץ
ערך ה-SDR
הגבלות משקל יבשתי
דמי הובלה במשאית
חישוב עלויות משאית
מונחי לוגיסטיקה
אמנות בינ"ל
חוקי האדמירלטי
לוח הפלגות מאסיה
איתור מטען
מקור השמות

אמן לאמנות
השוואה בין אמנות
כללי רוטרדם
פרופ' טטלי
תחבורה
הגבלים עסקיים
אינקוטרמס 2000 בעברית
אינקוטרמס 2000 באנגלית
אינקוטרמס 2010 באנגלית
תחומי אחריות אינקוטרמס
אינקוטרמס בגרף
Air Cargo KPI
אזור מלחמה ביטוח גוף
אזור מלחמה ביטוח מטען
ביטוח לפי אזור סיכון
תאונות
חובות
אניות ישראליות

ריכוז תעריפי מכס בעולם
תעריפי עולמי מכס בקלות
WTO הסכמי הסחר
הכל על המכס באירופה
תעריף המכס באירופה
תעריף המכס הישראלי
תעריף המכס הישראלי
מחשבון מסים
מיסים מרוכזים
יבוא בדואר
מיקוד חדש
הנחיות סיווג
טופסי מכס ביבוא
סטטיסטיקה של היבוא
סטטיסטיקה של האוויר
בנק עולמי
סטט תחבורה
כללי היבוא לארה"ב
הגדרות ערך למכס ארה"ב
צו יבוא חופשי
מבוא לצו יבוא חופשי
טובין בדיני יבוא
כלכלת ישראל באנגלית
מונחי כלכליים
יבוא אישי בדואר
יבוא בדואר
מכשירי ה-GPS ליבוא
האם יעבוד כאן
מתכות
יצוא חקלאי
UN Number
שערי חליפין
שערים אקזוטיים
שער חליפין היסטורי
שערי חליפין בין מטבעות
חישוב מדד המחירים
אירו דולר
ליש"ט יין
ריבית ליבור היסטורית
ריבית ליבור לפי שנה
נתונים כלכליים בעולם
נתונים כלכליים בעולם
נתונים כלכליים בעולם
פונקציות אקסל
נוסחאות הנדסה
TimeLine היסטוריה
TimeLine היסטוריה
היסטוריה ישראל
TimeLine היסטוריה
חלוצי היישוב
ספרת ביקורת
סוויפט קוד
המרת עברית ל-ASCII
חישובי מרחקים
מרחק ימי
מרחק ימי בין נמלים
מרחק ימי בין נמלים
מרחק ימי בין נמלים
חישוב מרחק יבשתי
קידומת מדינה לטלפון
מי מתקשר מחו"ל?
חגים
חפש לוגו
מסלול נסיעה בעולם
תכנון חופשה בעיר
מפות GPS
מפות
מפת ישראל
מפת ישראל
מפות רכבת תחתית
רשת TEN-T
מחוזות רוסיה
מזג אוויר
מזג אוויר יאהו
מזג אוויר
אזהרת מסע
המרות
מידות ומשקלות
המרת מידות
המרת אנרגיה
משקל סגולי
מידות טקסטיל
מידות חוטים
חישוב פריטים בהמכלה
שקע תקע עולמי
מה השעה שם?
זמן ומועד
חפשו טיסה
חפשו מלון
חפשו רכבת
חפשו רכבת
סים מקומי
תשים לי SIM
הסכמים, חוזים וטפסים
מילון המילונים
ביטויים
תפקידים באנייה
האקדמיה ללשון
האקדמיה ללשון
יהדות
חפש בתנ"ך
אטימולוגי
אוקספורד
מילון רשת
מילון ובסטר
פרסומים
ביטויים
מטבע לשון
תרגום
ישיר תרגום
אידיש תרגום
הגיית שמות
ציטטות
לטינית
יזמות
השימושון של השימושון
משלחים
חייבים מוגבלים
הגירה לווינדאוס 7
הגירה לווינדאוס 7
של מי ה-IP
המרה ל-ASCII
המרה ל-ASCII
השוואת מסכים
השוואת מסכים
ניידים השוואה
סלולריים השוואה
סלולריים השוואה
סלולריים השוואה
סלולריים השוואה
מצלמות השוואה
שמע השוואה
אמינות
שיחות לחו"ל
מכוניות השוואה
מחירון דירות
דרייברים
Best Freeware
Flash
רוגוב
ציונים רוגוב
1855
ציונים
יותר ציונים
יותר ציונים
רשמי טעימה
טעימות
מחירים
TwentyTwenty
BWI
sherry-lehmann
discountwinedepot
wineanthology
jjbuckley
AG Wines
venus vin
Vintage port
בירות
תה
Grappa
Grappa Italia
Grappa Germany
Grappa Germany
Grappa Hamburg
Grappa Munchen
Grappa Dresden
Grappa Swiss
Grappa the list
Europe wine search
הרבה על היין
HDH
ROR
whathifi
כלקול
קופון
מציאות
גבינות
ממתקים
בורסלינו
מקלאוד
המינימליסט
רעב בבנקוק
רעב בבנקוק
רעב למונה
מדד סקולוויל
מטבח
סירי נחושת
סירי נחושת מבחר
סירי נחושת
סירים וסכינים
סירים וסכינים
סכינים יפניות
סקירת סכינים יפניות
סקירת אבני השחזה יפניות
אריזות
המדור לחיפוש
אבן סרלה
אבן פריגור
אבן מונטנה
אבן יוון
אבן ישראלית
מסמרות
לוח שנה עולמי
ראש השנה בסין
לוח שנה עברי
לוח שנה עברי
תוסף ללוח שנה עברי
ימי עבודה
תלמוד בבלי
לוח זמנים רכבת
חלפים

תן לי טראפיק
יאללה רדיו חזק
קלסי
וייז
ציוניוני הדרך
הזמנה לחתונה
לחם
יום סרט

אלה הם חייך
תנ"ך
אל תלטפו את הארנב
<--->
אפשרויות נוספות
מחשבון מדעי
מחשבונים
שלח אלינו email


לראש הדף | דף-ראשי

©'המטען', כל הזכויות שמורות
אין להעתיק חלקים מאתר זה ללא רשות כתובה ומפורשת מהנהלת האתר. האתר עושה ככל שביכולתו לשמור על נכונות המידע המופיע בו. האינטרנט
היא רשת דינמית שהמידע משתנה בה תדיר, על כן אין אנו אחראים על אי דיוקים.


Adding the script below at the end of your html page (but before the tag) solves the problem of Chrome not displaying multiple swf's but it caused alignment problems.