המטען - עיתון יומי בענייני הובלה ולוגיסטיקה

מדורים


טוקבקים
פורמט הצעות מחיר
הפורמט גם ליצוא
בוקר טוב להתאחדות

סופסוף יוצרים סדר בשערורייה הזו, השבוע משלח ניסה לגבות ממני היטל מלחמה ואני סירבתי או היטל VGM, שכמה יודעים שאין כזה בישראל אלא חיוב ברנ"ר?

ההיטלים צריכים להיות אחידים וקבועים כי מחיר ההובלה הופך להיות לא משמעותי וההיטלים גבוהים יותר. צריכה להיות הגדרה מי משלם מה/

חברות הספנות במשלוחי CIF לוקחים את השיפר כחברת גביה וגובים ממנו מאות דולרים על היטל צפיפות שקיים בנמל היעד ולא קשור להובלה ומדובר פה על חברות גדולות.

יצואן
20/01/2021 09:28:28
כל מכולה שלישית מגולגלת
הרעיון שהקדים את זמנו
הרעיון של מרסק, שכשל, להתחייבות על זמן הגעה ולא על אונייה ספציפית היה רעיון גדול שלדעתי הקדים את זמנו.

המערכת הימית כולה לא הייתה מוכנה לו מבחינה אדמיניסטרטיבית ולגלית. צריך לבחון שנית את הרעיון ולבנות מערכות אדמיניסטרטיביות שיכילו את ביצועו.

נחום גנצרסקי

ganzarski
20/01/2021 08:35:10
פורמט הצעות מחיר
התאגדות
האם האם הקשר בין ההתאחדות לבין המשלחים ופרסומם, איננה התאגדות שצריכה להיבחן בעיני הממונה על ההגבלים?

זה סוג של הסדר כובל רק מי שיסכים להשתמש בטפסים יכלל בהמלצות ההתאחדות?

הרבה יותר פשוט אם הלקוחות יבקשו "חשבון דמה" כ"הצעת מחיר" מכל משלח ואז יהיו בטוחים הן בהשוואה והן מהו המחיר הסופי אותו ישלמו.

נחום גנצרסקי

ganzarski
20/01/2021 08:31:06
מי באמת אחראי לזיהום?
גפריתי שאלתי
אני זוכר שלשאלות הטובות שלך יש תשובות ב"המטען". רספ"ן הכריז בכנס שנערך לפני כמה שנים על כוונתו לחייב כל אונייה שפוקדת את ישראל מרגע כניסתה למרחב הימי של ישראל להשתמש בדלק דל גופרית.

השאלה היא האם יש צורך בכך כאשר האמנה החדשה מחייבת הובלה בדלק דל גופרית או בסקרברים?

לגבי חיבור לחשמל: 1) צריך שניים לטנגו. אונייה צריכה "לקבל" חשמל וזו השקעה לא קטנה. 2) צריך תשתית נמלית. עוד השקעה. ובסוף 3) יש את המרכיב העסקי. מי ישקיע ואיזה סיכוי יש לו להחזיר את ההשקעה כשרוב האוניות לא מסוגלות לקבל חשמל חיצוני.

חנוך ויניקמין
18/01/2021 13:58:47
מי באמת אחראי לזיהום?
השאלה הגדולה
למה עד היום לא מחייבים אוניות להשתמש בדלק דל גפרית בזמן השהייה בנמלי ישראל ואזור העגינה כמו בהרבה מדינות אחרות.

והשאלה למהדרין, למה אין נקודות חשמל לחיבור האוניות ועצירה מוחלטת של פליטת מזהמים?

גפריתי
18/01/2021 10:28:23
משלחים עם אוניות?
עוד התפתחות אפשרית שהוזכרה בנסיבות אחרות לפני כמה שנים
a possible market structures which may evolve naturally from the today existing structure or maybe there are other innovative companies who take this a step forward and try to reshape the industry to another form.

a possibility could be that the shipowning /operating business becomes separated from the container operating and marketing/sales of container transport.

This means that shipping companies operate vessels without containers, These will be only shipping platforms on which every company which own containers or which can hire containers can load their equipment on them.

When concentrating on the core business of ocean transport only, probably such shipping companies will run with a small shore overhead staff, with more traditional agency services and respectively will not have extensive sales/marketing activities. T4 they probably will sell/book space/slots only in large amounts of containers. Such companies will act invisible to the consumer /merchant

In this way the today ocean carriers could seperate from the ocean transport and concentrate on their forwarding arms with their marketing/sales together with their affiliated container management . Their status will change to something like NVOCC’s. From the other hand large forwarding companies could also purchase/hire equipment and more easily position themselves in a equal position to this carriers. Under such a new market constellation the function of global container hire companies would also change when they will start hire their equipment to various small/medium forwarders and/or to large imp/exp /trading companies who may prefer not to use intermediate services.

In parallel shipowners (not carriers) will establish an entity which will provide pure ocean services on some major trade lanes. Ships running on a service available to ship containers to more or less everybody.

I guess forwarding companies would not like this idea, since today they don’t have the burden of the container management/owning with relevant cost. But maybe carriers would like it since they get rid of the difficult finding optimal cost algorithm between container management and fleet management , re positioning equipment/unbalanced trades etc etc. From the other hand this will decrease the entrance barriers to the market, because one doesn’t need container s and an established marketing/sales system in order to offer ocean transport services, visa versa this can affect the forwarding market by establishing entrance barriers because of the need to own/hire containerscontainer slot
18/01/2021 09:53:57
הבונוס יאושר והשיבושים הסתיימו
ליצנים
תאמינו לי שני ליצנים אתם נראים כמו הצמד מהחבובות השיבושים הסתיימו? מתי התחילו בכלל? עובדים עליכם בעיניים ואתם אוכלים את הלוקש
משקיף מהצד
18/01/2021 05:32:37
פתרון חידת הביקוש
הסבר פשוט
הגידול בביקוש להובלת מכולות נובע ממעבר צריכת שירותים, שאינם ניתנים בתקופת הקורונה, לצריכת מוצרים בעיקר לתחלופה וחידושים. לא נוספו עובדים, רמת ההכנסה קטנה, ביטחון תעסוקתי ירד. גם נושא שיעור העבודה מהבית עדיין בחזקת נעלם לטווח ארוך. לפי בלומברג תנועת האוכלוסיה קטנה בתקופת הקורונה. בגדול בתקופת אי וודאות PEOPLE STAY PUT . מה זה משנה, כל זמן שהספנות נהנית, מי אנו כי נלין.
david
13/01/2021 15:11:10
בג"ץ למינוי דירקטורים
המדינה לא סופרת א
בגצ תוך כדי ממשלת מעבר לא יעיל.
צופה מהצד
13/01/2021 10:08:25
יותר טוב מ-8 בערב
רק בישראל המדינה
באירופה מעודדים מעבר לרכבת Modal shift
אירופאי
13/01/2021 07:55:12
להעדיף נתב בחיסון
כוח אדם מצומצם וח
זאת הסיבה היחידה והעיקרית למתן חיסונים מזורז. במקרה ויש גל הדבקות במחלקה במיוחד בעגינה תצפית ונתבים שנמצאים במרחק הדבקה תמידי. תהיה פגיעה רצינית במתן השירות!!!
עובד מחלקת ים
13/01/2021 02:49:45
להעדיף נתב בחיסון
הפוך גוטה הפוך
צוותי האוניות נמצאים על אונייה בסוג של קפסולה, יש גם כאלה בהפלגה ארוכה לפה, שעוברים אפילו את ה-14 יום בידוד בים.

פועל יוצא אנשי החוף ו/או נתבים מסכנים אותם ולא הם את הנתב. להבנתי מכל ההודעות המבולבלות מהרשויות, עדין לא הוכח שמחוסן קורונה לא מעביר את המחלה, אלה רק מחוסן בעצמו...

פועל יוצא אין סיבה לתת עדיפות לנתבים, על אחד כמה וכמה, כמו שכתב קודמי, לעובדי מחלקות הים שאין להם מגע עם הצוותים.

דווקא מומלץ כצעד הומני שגם יתרום רבות מאוד לתדמיתנו העולמית לחסן את הצוותים שמגיעים לפה ולספק להם גם חיסון שני לשימוש בהפלגה...

מדובר בסה"כ בכמה מאות ימאים, קרי מעט חיסונים. אבל הבאז שזה יעשה בעולם הספנות יהיה עצום ויאדיר את מעמדנו, זאת בהתחשב שיש הרבה ימאים שתקועים באוניות תקופות מאוד ארוכות בגלל חוסר אפשרות לבצע חילופי צוותים...

מציצן
12/01/2021 14:32:15
יותר טוב מ-8 בערב
גבי צודק

מנדי זלצמן
12/01/2021 09:47:39
להעדיף נתב בחיסון
היכן המקצוענות?
האם יש מגע בין צוותי הגוררות ל צוות האונייה? התשובה אין!

האם יש מגע בין צוותי קשירת האונייה ברציף לצוות האונייה? גם אין!

אכן ישנה סכנה לנתבים אבל הרבה מהם הם מעל גיל 60 כך יכלו כבר להתחסן ללא צורך בתיעדוף. לכן מספר המתועדפים יורד פלאים. ומה עם שאר האנשים שמוכרחים לעלות לאונייה עם קשירתה ( למשל צוותי משרד נמל של סוכני האונייה).

הרחפן שרואה הכל
12/01/2021 07:20:41
קרמן לעוד קדנציה
ברכות לאריה קרמן
אריה היקר אכן אתה פלא , מקצוען וחרוץ דוגמא למנהל מעולה בענף הלחוץ מאוד בתוך שרשרת אספקה כל כך דינמית
יהודה נניקאשוילי
11/01/2021 15:02:22
אשדוד בין 100 הגדולים
רואה נכוחה גם רואה נכון
שום דבר שעשה הנמל או העובדים לא יכול להשפיע על הכמויות. אבל למה לשבש מסרים של הנמל? שאפו לנמל.
אבא גביר
10/01/2021 12:03:46
הביקוש ממשיך למרות הסגרים
חוסר במכולות או מחסור במקום?
בשנות ה-70 המוקדמות, עם כניסת צים לעידן המכולות אגף תו"פ חקר את הקשר בין כמות המכולות לכמות האוניות.

המסקנה, אם זכרוני אינו מטעני, שהוספת אונייה לצי הפועל בקו (אז דובר על ZCS שפעל פעם בשבועיים עם 6 אוניות) אמורה להוסיף בין 1.7 לפי 2 מכולות מקיבולת האונייה.

כמובן זה עובד גם בכיוון הפוך. כשמורידים אונייה יורדת כמות המכולות הרלוונטית.

ב-50 שנה האחרונות חלו שינויים בגודל האונייה, בתדירות וביעילות. בכל מקרה כל אוניה מושבתת, תורמת לאבטלה של לפחות המכולות שעל סיפונה.

אם כך איפה המכולות הללו כאשר אנו יודעים שיש אוניות מושבתות? אני חושב שהסיבה על מחסור במכולות איננה סבירה כאיום מרכזי על דמי ההובלה הגואים.

הנקודה היא שיש מחסור במקום על האוניות. אינני מאמין שחברת ספנות לא תקבל מטען מלקוח כי אין לה מכולות, והיא תפליג עם תאים פנויים. ומי שמשלם 17,000 דולר להובלה - מגיע לו!!

ganzarski
10/01/2021 11:10:24
אשדוד בין 100 הגדולים
למד לדקלם את המנטרה הרגילה
המנכ"ל החדש של הנמל למד לדקלם את דף המסרים הרגילים, הטפיחה העצמית על השכם ומחמאות לעובדים.

תרבות מסרים במקומות עבודה מונופוליסטים עם ועדי עובדים חזקים.

העלייה בדירוג באה לא כתוצאה של מאמצים תפעוליים ולא כתוצאה של מערכות ניהול משובחות משולבות עם הון אנושי (מי הקופירייטר שממציא מילים כאלה) שאחרת לא היו עומדות אוניות רבות כל כך בתור התפעולי.

העלייה בדירוג באה כתוצאה מעליה ביבוא לישראל וחוסר באלטרנטיבה נמלית לבעלי האוניות.

רואה נכוחה
10/01/2021 09:30:27
אילת: גיל הפרישה עלה ל-70
כולל הכשרה של מפקדי אניות אם לשעבר ב חיל הים . יש כאלה ש השתחררו ומשתחררים בגיל 40+
הזועם
06/01/2021 13:32:09
אילת: גיל הפרישה עלה ל-70
נדרש פתרון מקיף
הפתרון המוצע הינו בבחינת פלסטר על שבר פתוח. הנתבים הולכים ומתבגרים והולך ופוחת הדור שיכול להחליף אותם.

מה עוד שנתב בן 70 הוא אולי פתרון סביר בנמל אילת עם עומס עבודה נמוך אבל בעייתי בנמל בו נתב נדרש לעלות ולרדת על 10 אוניות ומעלה במשמרת.

מאחר שמספר רבי החובלים הפעילים שהם פוטנציאל לתפקיד הולך ופוחת, צריך להתחיל לחשוב על פתרון אחר שבבסיסו הרחבת פוטנציאל הקצינים שיכולים לבצע את תפקיד הנתב, כנהוג במדינות רבות בעולם.

המשקיף
06/01/2021 08:07:17
אילת: גיל הפרישה עלה ל-70
לא יעזור
הפעולה הזו רק תקבע את המצב. הנתבים כיום רוצים להמשיך לשבת על סיר הבשר בלי להכשיר דור חדש .

הם הוכיחו זאת בקשיים שיצרו כאשר רב חובל הנמל ביקש להכשירו כנתב. הכל תרגיל כדי להמשיך את המצב הנוכחי.

הכל עומד למבחן במעבר לחנ"י של מחלקת הים. גם שם עשו טעות קשה כשנתנו להם מונופול ל-25 שנה. שוב קיבעו את המצב הקיים ללא שום תמריץ להתייעלות או לשפר את השירות.

ממליץ להחתים את אבי לוי וכל נתב בנמל ישראלי על התחייבות להכשיר נתבים חדשים ככל שיידרש . רגע , שכחתי, ממתי עובדי נמלים מכבדים הסכמים כתובים??

הזועם
06/01/2021 07:37:48
צעדי משמעת בחיפה
תגובות שרשרת
ירידה בתפוקה של הזנת מכולות לטעינה ופריקה מהאונייה, מביאה לכך שאונייה העומדת בחלון הזמן שלה, לא מספיקה להשלים את כל הפעולות המתוכננות לה.

מכאן שחברת הספנות בוחרת, כנראה, לטעון פחות מכולות ריקות. וכשאין מכולות ריקות, מחירי ההובלה הימית עולים, וכשמחירי ההובלה הימית עולים, אנו עדים היום לעלייה דרסטית במחיר מוצרי החשמל הנפחיים.

את העלייה הזו משלמים גם מפעילי הגוררים שלכאורה גורמים להאטה. לתשומת לב נהגי הגוררים: אתם משלמים פעמיים:

פעם אחת כתשלום פרמיות פחותות אם בכלל בגלל תפוקה נמוכה, ופעם שניה בקניית מוצרים ברי קיימא. כדאי שהמיליטנטיים בין נהגי הגוררים יעשו חשבון נפש ויבחנו מחדש את העלות מול התועלת...אני מאוד מקווה שהנהלת חברת הנמל לא ייכנעו בנושא זה.

נחום גנצרסקי

ganzarski
05/01/2021 13:05:37
מה עושים עם טכוגרף דיגיטלי?
הטכוגרף הדיגיטלי הומצא בישראל?
שיבדקו מה קורה בעולם ויעשו אותו דבר לגבי פיקוח על שעות העבודה
דוד
05/01/2021 11:12:04
צעדי משמעת בחיפה
ביזן
ביזן גם התפוקות שלך ירדו. יאאללה שבי בשקט בזכות העובדים את יושבת בכסא ומקבלת משכורת. תבלמי את הפה שלך
ביזן
05/01/2021 01:04:01
סוכנים מול שוקת שבורה
סיפורים
נמל חיפה פרק מספר כפול של מלאות מאשר טען ריקות כל השנה גם בלי שטעונים, מי שצריך להתלונן על טעינת ריקות זה אשדוד שקיבל את כל הריקות של 2M מחיפה ולא להיפך. בושה
ממשיך לראות בעיניים
04/01/2021 13:53:21
סוכנים מול שוקת שבורה
ומה עם כל המכולות המלאות האשדודיות שנפרקו בנמל חיפה ש הועברו לאשדוד עליהם הנמל גבה ניטול מלא ועכשיו מסרב לקבל את הריקות . התנהלות הנהלת הנמל רק מראה התנהלות של דואופול ש חושב שהוא יכול לנהל את לקוחותיו
הרואה לכם בעיניים
04/01/2021 11:23:39
סוכנים מול שוקת שבורה
מנדי צודק
מה הסיפור? למה מכולות לא מוטענות בנמל אשדוד ונזרקות לחיפה שצריכה להתמודד עם פעילות שאשדוד לא רוצה. את ההכנסה מהיבוא אשדוד מקבלת ואת ההוצאה של המכולות הריקות שאין בהם רווח חיפה צריכה לשלם?
אביער רם
04/01/2021 11:18:11
סוכנים מול שוקת שבורה
נמל חיפה הפך לנמל הייצוא הלאומי של מכולות ריקות
תתכבד המכולה הריקה , שנפרקה מלאה באשדוד , להיטען גם משם . שמעתם את הדרמה ? רכבת מלאה במכולות ריקות באשדוד , לא יצאה לחיפה ...
מנדי זלצמן
04/01/2021 10:18:06
קרמן לעוד קדנציה
ברכות לאריה
ברכות מקרב לב לאריה הצעיר. אין ספק שפעילות היא מתכון לבריאות. מאחל המשך חידוש החוזה, באם תרצה, בעוד שנתיים.
david
31/12/2020 16:14:50
קרמן לעוד קדנציה
החלטה נבונה ונכונה
אריה, בהצלחה, שתזכה לשנים רבות של עשיה. מאחל לך רק בריאות ואריכות ימים איכותית. שבת שלום, נחום גנצרסקי
ganzarski
31/12/2020 11:53:31
חיסול התעשייה בחיפה
הגאון התורן הפופוליסט החדש
מעניין אם בתושבים סביב נמלים כמו ניו יורק ורוטרדם יש חולי זיהום אוויר כמו בחיפה עם נמל ותחבורה יבשתית קצת יותר גדולים מחיפה.

מה אתה מנסה? להכשיר את השרץ? תשכיר דירה בקרית חיים מערבית לשנה וניפגש בלין כמו כל האנשים בשכונה ואז נדבר. גאון תורן שמדבר על פופוליסטים.חחחחחחחחח תקים את המפעל שלך ליד הווילה שלך.

החיפאי
31/12/2020 10:37:56
חיפה: לא לנתב ריקות לנמל
אזלת יד
הנמל בהחלטה חד צדדית אינו מאפשר טעינה/פינוי רייקות . זאת פגיעה ישירה בלקוחות הנמל . לא בטוח אם מבחינה חוקית הדבר מתאפשר ש הרי לנמל יש "רשיון לפעול " המגדיר את חובותיו. הנמל מתפטל ולא מודיע מה הסיבות ל ירידה בתפוקות . הרי כולם יודעים שישנם עיצומים של העובדים אבל הנמל מכחיש. ( ברוב חוצפתו ) . לאף אחד לא איכפט מה שקורה . כולם מעלים לאוויר בלוני תרוץ אבל בפועל לא פותרים דבר - במילה אחת -כ י ש ל ו ן !
הסובלים
29/12/2020 07:21:18
חיפה: אושרה חלוקת הבונוס
ומה ניתן ל הנהלה
מעניין איזה בונוס ניתן להנהלה
ג.
28/12/2020 07:11:33
קוניאק עם מפרשים
מרגש
כל מפרשן ואוהב קוניק משובח (כמוני) לא יכול שלא להתרגש מהצרוף של השניים. לחיים ושנה אזרחית טובה יותר לעולנו
galram
27/12/2020 09:43:15
קוניאק עם מפרשים
מהירות איטית
ספינות המפרש מסוג "קליפר" הפליגו במאה ה-19 בפסיפיק במהירות סביב ה- 20 קשר. אין סיבה שמהירויות אלו לא יהיו גם באטלנטיק. שבוע טוב נחום גנצרסקי
ganzarski
27/12/2020 08:27:34
למכור מנוף לממן פרישה?
אז הבטיחו
הבטיחו בין 200 עד 300 פורשים אדרי עוזר להם להוריד את מספר הפורשים הכל משחק
הבטיחו בין 200 עד 300
25/12/2020 08:35:26
למכור מנוף לממן פרישה?
הפרטה
כל ההצגה הזאת בכיכובו של אבי אדרי נועדה לדבר אחד לגרום לוועדים העלובים להסכים להפרטה ואז הכל יבוא על מקומו. בורא עולם רואה הכל
המפריט
24/12/2020 07:50:42
לאסור פריקת בעלי חיים
כרגיל לא עושים שעורי בית
אוניות בעלי חיים נקשרות לרציף עם עדיפות על אוניות אחרות ובדרך כלל לא מחכות. מה שכן רספ"ן ומשרד איכות הסביבה יכולים להוציא הנחיות ,לחדד ולעקוף נוהלים למניעת זיהום הים והחופים...
פרה אדומה
23/12/2020 12:41:44
MSC ו-ONE מזמינות אוניות
חלום ?
יתכן גם איחוד בין מארסק ו-MSC ואז השם של החברה יהיה עדיין MSC - MAERSK SHIPPING COMPANY בניהול איש מארסק.....
david
23/12/2020 12:20:45
תוכנית הישרדות
"הובלות במחיר הוגן"
ההתקפה על חברות הספנות לאור דמי הובלה "גבוהים" מעוררת תהיות. מחיר ההובלה הימית בשוק חופשי נקבע על פי ביקוש והיצע בשירות נתון. רוב הזמן המצב היה הפוך לאור התנהגות היצע קיבולת ההובלה.

מה היה קורה אם חברות הספנות היו פונות לאיגודי משתמשים, בעת משבר מחירי הובלה נמוכים, ומבקשים תמיכה להעלאת מחירים?

קודם כל היו זורקים אותם מכל המדרגות בטענה של התאגדות אסורה, ושנית איגודי משתמשים בדרך כלל לא מיצגים אף אחד חוץ מעצמם.

אי אפשר לאחוז את המקל בשני קצותיו. יש להניח ש"אחרי החגים" יחזור המצב לרמת מחירים "נורמלית". גם יתכן שהביקוש יעלה שוב בהשפעה הפסיכולוגית של החיסונים, והתרת רסן הביקושים, כתגובה למשבר. זו תקופה מרתקת לחוקרי ומורי פסיכולוגיה ציבורית וכלכלת ספנות.

david
23/12/2020 12:15:30
אדרי: "סיכוי להסרת הצו"
סבב הנמלים בשירות לישראל של אוניות מכולה אינו מתבסס רק על נמלי ישראל. לאוניות לא יהיה זמן להמתין לכניסה בזמן שביתה/עיצומים.

המובילים הימיים יפרקו את המכולות בנמל אחר ויכריזו תום מסע. החזרת המכולות לישראל תעלה כסף נוסף - שוב פגיעה בכלכלת המדינה עי ההסתדרות/וועדים שחושבים רק על כיסם כאילו שהנמלים שייכים להם.

G.
23/12/2020 09:42:56
מהו ביטוח ימי?
ההגיון ניצח
כבוד לעליון ולמשרד פרידמן על ההחלטה המבטלת עוות מתמשך. אגב, היינו מעורבים כשמאים במקרה הנידון
galram
23/12/2020 08:37:42
"חזית הים עלולה שלא לקום"
עירית חיפה צודקת ויותר מזה
צריך לבטל לאלתר את "מנהל נמל חיפה" (הרגולטור) ואת תפקידה של חנ"י בנמל חיפה והמפרץ ולהעביר את סמכויות הלנדלורד לעיריית חיפה או לאגד הערים חיפה והסביבה. ויפה שעה אחת קודם.

ולמען ההיסטוריה נאמר שהדרישה הזו הובאה בפני ועדת הכספים של הכנסת כאשר זו דנה בנושא הרפורמה בנמלים כבר 2004/5, אבל נדחתה.
נחום גנצרסקי

ganzarski
22/12/2020 08:43:50
1,000 ק"מ בטעינה אחת
מעניין. תודה

ngbhh
21/12/2020 09:52:48
מסוף הכימיקלים לחנ"י
מחזירים את חנ"י להיות רשות נמלים
מעבר המסוף לחנ"י . היא בניגוד לכוונת המשורר שחנ"י תטפל רק בפיתוח. הרפורמה של 2005 לאט לאט נעלמת. השלב הב יהיה להעביר חברות נמל כושלות לחנ"י.... שבוע טוב נחום גנצרסקי
ganzarski
20/12/2020 12:00:42
רגע האמת הרגולטיבית
כשל שוק?
אם רוצים תחרות (בשנים האחרונות התחרות הפכה למטרה במקום לאמצעי) תנו לשוק לעבוד!! העלאת דמי הובלה עבור היצוא מארה"ב לאסיה תפתור את הבעיה אבל מפחדים לעשות זאת כי בארה"ב יש עדיפות ברורה לטובת הייצוא בכל התחומים שבוע טוב נחום גנצרסקי
ganzarski
20/12/2020 11:47:35
אשדוד: הסכם לרכישת מנופי גשר
הגודל לא קובע
גודל הנופים חשוב, כאשר מצפים לאוניות גדולות. לאוניות אלה תהיה אלטרנטיבה יותר טובה ב-TIL. אוניות היעד של אשדוד הן האוניות הבינויות והקטנות. המטרה חייבת להיות שיפור תכנון השטח ומחזור הפעולה בין השטח והאוניה בציוד ושיטות ממשק יעילות. לניצול הציוד היקר יש להתאים את שיטת המשמרות ל-24/7. התחרות תהיה בפריון - BPR ולא למי יש מנוף גדול יותר. את זה ניתן לבצע היום.
david
17/12/2020 20:53:40
חיים בסרט
מניח שאלו חלק מהשיפורים שאליהם מתכוון נחום
בוודאי שעלות האוניות של 4000 GWTON שאנו "הזקנים" זוכרים לא הציגו עלות דומה לתא. אולם אם נשווה את דמי ההובלה מבריטניה בגובה 1,500 עד 2,000 דולר למכולה דאז, ומחירים דומים במרק גרמני מצפון אירופה (כ - 10,000 דולר שווה ערך היום) לדמי ההובלה הנוכחים שקרובים יותר ל 500 דולר, ברור שחלק ניכר אם לא כל הרווח שהושג בהקטנת עלויות הגיע בסופו של דבר ללקוחות.
yaronzeelim
17/12/2020 15:59:40
נזק של 200 מיליון (לפחות)
הסבר מאלף יסעור
כל הכבוד על הניתוח!
חנוך ויניקמין
17/12/2020 11:34:41
נזק של 200 מיליון (לפחות)
ישמחו השמ(א)ים
משתתף בצערו של השמאי יורם גולן שלא יוכל להשתתף ב"חגיגה" שתיקח חודשים ותפרנס מאות שמאים ועורכי דין. האונייה One Apus הפליגה במזג אוויר די רגיל לאזור צפון האוקיאנוס השקט.

לפי מפות מזג האוויר,הרוח היתה בסביבות 15 קשר וגלים של 6 מטר אלא שבאיזור שהיא עברה נרשמו גלים של 16 מטר.

לדעתי לאוניה לא הייתה בעיה של חוסר יציבות אלא יציבות מספקת או אפילו עודף יציבות. בטלטול אחד של גל של 16 מטר, התנע הזוויתי בעמודות הקונטיינרים, שהיו כבדות יחסית למעלה, גרם להם להתמוטט.

בתמונות של האונייה נראות עמודות אחרות עומדות יציב וללא נזק. בכלל, בתמונות של אוניות מכולה עם נזקי מזג אוויר ועמודות מכולה שהתמוטטו, לרוב הנזק הגדול הוא בירכתי האוניה.

הבנייה של אוניות מכולה עם ירכתיים רחבות ונפח גדול, בניגוד לאוניות העבר עם ירכתיים מעוגלות, גורם לכך שיש נפח ציפה גדול בירכתיים שבמעבר הגל מתחתיו גורם לטלטול חזק וחד.

יסעור
17/12/2020 10:28:03


כניסה למנויים
שם משתמש:
סיסמא:
במקרה ששכחתם את הסיסמא - לחצו כאן

אם טרם נרשמת בעבר, לחץ כאן להצטרפותאני מנוי אבל אינני מצליח לקרוא כתבות, למה?
זה סימן שהקוקיז במחשב שלך חסום

איך למנוע חסימת עוגיות? ומה זה קוקיז?

עוגיות cookies (לפי האקדמיה ללשון: קוקית) היא מחרוזת אותיות ומספרים המשמשת לאימות, ולסיוע בגלישה כמו שמירה של העדפות הגולש.

המחרוזת נוצרת על ידי השרת שמעביר אותה אליכם לזיכרון המחשב. ברוב האתרים היותר משוכללים יש צורך באותן עוגיות, למשל למנוע את הצורך בהזנת שם משתמש וסיסמא בכל כניסה.

מה צריך לעשות?

לדפדפן יש אפשרות למנוע שימוש בעוגיות. לא תוכלו לגלוש באתר ללא עוגייה שלכם. כדי לפתוח את החסימה, עליכם לנהוג כדלקמן:

1) פתחו את הדפדפן שלכם (התוכנה של הגלישה ולא של הדואר)
2) במחיצה העליונה לחצו על כלים או TOOLS
3) בתחתית החלון שנפתח לחצו על אפשרויות או INTERNET OPTION
4) בחרו את המחיצה של פרטיות או PRIVACY
5) במרכז החלון שנפתח יש ארבעה לחצנים, השלישי הוא מתקדם או ADVANCE לחצו עליו
6) בחלון הבא עליכם לסמן את האפשרויות שמתירות לעוגיות להשתתף בגלישה, ראו תמונה כאן


לא הצלחתם? כאן יש הסבר מפורט ורחב יותר

כניסה למנויים

מזכיר סיסמא


למגזין הדיגיטליטלפון 03-5753070


טלפון 03-6966699טלפון 08-9105555


צור קשר
שימושון
קישורי ספנות
קיצורי מונחים בחוזי חכירה
דלק לאניות
דלק לאניות
דלק היסטוריה
מחיר חבית היסטורי
קומודיטיס
מילון מונחים בספנות
מילון מונחים עברי
עוד מילון של מונחים
מונחי כלכלה
רשות הספנות
פרסומי רשות הספנות
השרים
תנועת המכולות
חוקי מדינת ישראל
חוקי ספנות ונמלים
משטרה
תעריף נמל חיפה
תעריף נמל אשדוד
הרפורמה בנמלים
קודים של נמלים
*קודים של נמלים
קידומת של מכולה
מידות ומשקלות מכולה
מספרי IMO של אניות
חברות בעולם
נתוני מדינות
ספנות אמריקאיות
נתוני אניות
נתוני אניות
נתוני אניות
כללי אניות
נתוני אניות
נתוני אניות
מי פוקד פה
איכון אניות
איכון אניות
איכון אניות
בנמל אניות
AIS
מיקום טיסה
בטימטריה
איכון טוב
איכון מטוסים
דירוג חברות
נמלי תעופה
מעבר בסואץ
ערך ה-SDR
הגבלות משקל יבשתי
דמי הובלה במשאית
חישוב עלויות משאית
מונחי לוגיסטיקה
אמנות בינ"ל
חוקי האדמירלטי
לוח הפלגות מאסיה
איתור מטען
מקור השמות

אמן לאמנות
השוואה בין אמנות
כללי רוטרדם
פרופ' טטלי
תחבורה
הגבלים עסקיים
אינקוטרמס 2000 בעברית
אינקוטרמס 2000 באנגלית
אינקוטרמס 2010 באנגלית
תחומי אחריות אינקוטרמס
אינקוטרמס בגרף
Air Cargo KPI
אזור מלחמה ביטוח גוף
אזור מלחמה ביטוח מטען
ביטוח לפי אזור סיכון
תאונות
חובות
אניות ישראליות

ריכוז תעריפי מכס בעולם
תעריפי עולמי מכס בקלות
WTO הסכמי הסחר
הכל על המכס באירופה
תעריף המכס באירופה
תעריף המכס הישראלי
תעריף המכס הישראלי
מחשבון מסים
מיסים מרוכזים
יבוא בדואר
רשם החברות
מיקוד חדש
הנחיות סיווג
טופסי מכס ביבוא
סטטיסטיקה של היבוא
סטטיסטיקה של האוויר
בנק עולמי
סטט תחבורה
כללי היבוא לארה"ב
הגדרות ערך למכס ארה"ב
צו יבוא חופשי
מבוא לצו יבוא חופשי
טובין בדיני יבוא
כלכלת ישראל באנגלית
מונחי כלכליים
יבוא אישי בדואר
יבוא בדואר
מכשירי ה-GPS ליבוא
האם יעבוד כאן
מתכות
יצוא חקלאי
UN Number
שערי חליפין
שערים אקזוטיים
שער חליפין היסטורי
שערי חליפין בין מטבעות
חישוב מדד המחירים
אירו דולר
ליש"ט יין
ריבית ליבור היסטורית
ריבית ליבור לפי שנה
נתונים כלכליים בעולם
נתונים כלכליים בעולם
נתונים כלכליים בעולם
פונקציות אקסל
נוסחאות הנדסה
TimeLine היסטוריה
TimeLine היסטוריה
היסטוריה ישראל
TimeLine היסטוריה
חלוצי היישוב
ספרת ביקורת
סוויפט קוד
המרת עברית ל-ASCII
חישובי מרחקים
מרחק ימי
מרחק ימי בין נמלים
מרחק ימי בין נמלים
מרחק ימי בין נמלים
חישוב מרחק יבשתי
קידומת מדינה לטלפון
מי מתקשר מחו"ל?
חגים
חפש לוגו
מסלול נסיעה בעולם
תכנון חופשה בעיר
מפות GPS
מפות
מפת ישראל
מפת ישראל
מפות רכבת תחתית
רשת TEN-T
מחוזות רוסיה
מזג אוויר
מזג אוויר יאהו
מזג אוויר
אזהרת מסע
המרות
מידות ומשקלות
המרת מידות
המרת אנרגיה
משקל סגולי
מידות טקסטיל
מידות חוטים
חישוב פריטים בהמכלה
שקע תקע עולמי
מה השעה שם?
זמן ומועד
חפשו טיסה
חפשו מלון
חפשו רכבת
חפשו רכבת
סים מקומי
תשים לי SIM
הסכמים, חוזים וטפסים
מילון המילונים
ביטויים
תפקידים באנייה
האקדמיה ללשון
האקדמיה ללשון
יהדות
חפש בתנ"ך
אטימולוגי
אוקספורד
מילון רשת
מילון ובסטר
פרסומים
ביטויים
מטבע לשון
תרגום
ישיר תרגום
אידיש תרגום
הגיית שמות
ציטטות
לטינית
יזמות
השימושון של השימושון
משלחים
חייבים מוגבלים
הגירה לווינדאוס 7
הגירה לווינדאוס 7
של מי ה-IP
המרה ל-ASCII
המרה ל-ASCII
השוואת מסכים
השוואת מסכים
ניידים השוואה
סלולריים השוואה
סלולריים השוואה
סלולריים השוואה
סלולריים השוואה
מצלמות השוואה
שמע השוואה
אמינות
שיחות לחו"ל
מכוניות השוואה
מחירון דירות
דרייברים
Best Freeware
Flash
רוגוב
ציונים רוגוב
1855
ציונים
יותר ציונים
יותר ציונים
רשמי טעימה
טעימות
מחירים
TwentyTwenty
BWI
sherry-lehmann
discountwinedepot
wineanthology
jjbuckley
AG Wines
venus vin
Vintage port
בירות
תה
Grappa
Grappa Italia
Grappa Germany
Grappa Germany
Grappa Hamburg
Grappa Munchen
Grappa Dresden
Grappa Swiss
Grappa the list
Europe wine search
הרבה על היין
HDH
ROR
whathifi
כלקול
קופון
מציאות
גבינות
ממתקים
בורסלינו
מקלאוד
המינימליסט
רעב בבנקוק
רעב בבנקוק
רעב למונה
מדד סקולוויל
מטבח
סירי נחושת
סירי נחושת מבחר
סירי נחושת
סירים וסכינים
סירים וסכינים
סכינים יפניות
סקירת סכינים יפניות
סקירת אבני השחזה יפניות
אריזות
המדור לחיפוש
אבן סרלה
אבן פריגור
אבן מונטנה
אבן יוון
אבן ישראלית
מסמרות
לוח שנה עולמי
ראש השנה בסין
לוח שנה עברי
לוח שנה עברי
תוסף ללוח שנה עברי
ימי עבודה
תלמוד בבלי
לוח זמנים רכבת
חלפים

תן לי טראפיק
יאללה רדיו חזק
קלסי
וייז
ציוניוני הדרך
הזמנה לחתונה
לחם
יום סרט

אלה הם חייך
תנ"ך
אל תלטפו את הארנב
<--->
אפשרויות נוספות
מחשבון מדעי
מחשבונים
שלח אלינו email


לראש הדף | דף-ראשי

©'המטען', כל הזכויות שמורות
אין להעתיק חלקים מאתר זה ללא רשות כתובה ומפורשת מהנהלת האתר. האתר עושה ככל שביכולתו לשמור על נכונות המידע המופיע בו. האינטרנט
היא רשת דינמית שהמידע משתנה בה תדיר, על כן אין אנו אחראים על אי דיוקים.


Adding the script below at the end of your html page (but before the tag) solves the problem of Chrome not displaying multiple swf's but it caused alignment problems.